Projekt Toruń

Projekt Toruń

„Kochasz dzieci-nie pal śmieci”

Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Na terenie całego kraju realizowany jest Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, który refundowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

W ramach tego projektu nasza Fundacja Promyk Energii ma przyjemność być częścią tego projektu i promować projekt pod tytułem „Kochasz dzieci nie pal śmieci”.

Naszym celem jest edukacja dzieci i młodzieży w kierunku dbania o środowisko a przede wszystkim korzystania, wytwarzania i odzyskiwania w sposób naturalny źródeł energii. Jednym z takich sposobów jest m.in. promocja odnawialnych źródeł energii OZE.

W samym województwie kujawsko-pomorskim nasza Fundacja wykonała 33 wyjazdy terenowe do szkół podstawowych w których przeprowadziła łącznie 132 godziny lekcyjne (warsztaty). Przeszkoliliśmy ok. 3300 uczniów. Kolejne projekty realizowane będą w Olsztynie, Krakowie itd.

Jesteśmy dostępni również na portalach społecznościowych t.j Facebook, Instagram, You Tube, TikTok. Dodatkowo o naszym projekcie można dowiedzieć się również z Radio PIK, oraz TVP Bydgoszcz. 

SŁOŃCE NIE WYSTAWIA RACHUNKÓW

Warsztaty odbywają się przy użyciu tzw. Mobilnej Platformy Edukacyjnej OZE. Jest to platforma wyposażona w zestaw urządzeń ( turbina wiatrowa, panel fotowoltaiczny, kolektor słoneczny i pompa ciepła). Dzięki takiej platformie dzieci i młodzież mogą sprawdzić na doświadczeniach w jaki sposób wyprodukować energię i ciepłą wodę.

Dzieci ze szkół w których przeprowadziliśmy warsztaty bardzo chętnie brały udział w eksperymentach. Wykazały się dużą wiedzą z zakresu dbania o środowisko i przeciwdziałaniu smogowi. Radość jest tym większa widząc w tak młodym pokoleniu chęci i zainteresowanie do poszerzania wiedzy.

Projekt zrealizowany w województwie kujawsko-pomorskim

SZKOŁA PODSTAWOWA W WITOLDOWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ WE WTELNIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W jajkowie

SZKOŁA PODSTAWOWA W SZABDZIE

SZKOŁA PODSTAWOWA nr.3 W brodnicy

SZKOŁA PODSTAWOWA NR.1 W KRUSZWICY

SZKOŁA PODSTAWOWA nr.2 W brodnicy

SZKOŁA PODSTAWOWA W DRUŻYNACH

SZKOŁA PODSTAWOWA W GORCZENICY

SZKOŁA PODSTAWOWA W BOBROWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W WĄBRZEŹNIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W JABŁONOWIE POMORSKIM

SZKOŁA PODSTAWOWA W RYPINIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W KOWALEWIE POMORSKIM

SZKOŁA PODSTAWOWA W borzyminie

SZKOŁA PODSTAWOWA W złotnikach kujawskich

SZKOŁA PODSTAWOWA W JASTRZĘBIU

SZKOŁA PODSTAWOWA WE WROCKACH

SZKOŁA PODSTAWOWA W zakroczu

SZKOŁA PODSTAWOWA W KRUSZYNIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W SMÓLNIKU

SZKOŁA PODSTAWOWA nr.2 W LIPNIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W pokrzydowie

SZKOŁA PODSTAWOWA nr.3 W lipnie